Reklama HL Tygodnik Płocki (5).png

Analiza dietetyczna wyników krwi polega na ocenie wyników badań laboratoryjnych w kontekście stanu odżywienia pacjenta oraz jego diety. Wyniki te mogą dostarczyć informacji o niedoborach lub nadmiarach określonych składników odżywczych, a także o ogólnym stanie zdrowia.

Kluczowe wskaźniki do analizy dietetycznej

  1. Hemoglobina i hematokryt:
  • Hemoglobina: Niski poziom może wskazywać na anemię, która często jest wynikiem niedoboru żelaza czy witaminy B12.
  • Hematokryt: Niski poziom również może wskazywać na anemię, a wysoki poziom może sugerować odwodnienie.
  1. Ferrytyna:
  • Jest wskaźnikiem zapasów żelaza w organizmie. Niski poziom ferrytyny może wskazywać na niedobór żelaza.
  1. Witamina B12:
  • Niski poziom może wskazywać na niedobory dietetyczne, które mogą prowadzić do anemii megaloblastycznej czy problemów z układem nerwowym.
  1. Witamina D:
  • Niski poziom może sugerować niewystarczającą ekspozycję na słońce lub niewystarczającą ilość witaminy D w diecie.
  1. Profil lipidowy:
  • Cholesterol całkowity, LDL, HDL, triglicerydy: Wysokie poziomy cholesterolu i triglicerydów mogą wskazywać na ryzyko chorób sercowo-naczyniowych i mogą być związane z dietą wysokotłuszczową, niską aktywnością fizyczną lub genetyką.
  1. Glukoza na czczo i insulina:
  • Wysoki poziom glukozy na czczo i podwyższony poziom insuliny mogą wskazywać na cukrzycę lub insulinooporność, często związane z dietą wysokocukrową i niską aktywnością fizyczną.
  1. Elektrolity (sód, potas, wapń, magnez):
  • Niskie lub wysokie poziomy mogą wskazywać na problemy z nawodnieniem, funkcjonowaniem nerek lub niewłaściwą dietę.

Jak przeprowadzamy analizę dietetyczną?

1. Interpretacja wyników badań:

  • Nasi dietetycy przeanalizują wyniki badań z Pakiety Dietetycznego. Wszelkie odchylenia od normy mogą wskazywać na problemy dietetyczne lub zdrowotne.

2. Ocena diety:

  • Przeprowadzimy szczegółowy wywiad dietetyczny, aby zrozumieć Twoje nawyki żywieniowe. Otrzymasz kwestionariusz dotyczący częstotliwości spożywania poszczególnych grup pokarmowych, wielkości porcji, preferencji żywieniowych i ewentualnych ograniczeń dietetycznych.

3. Identyfikacja niedoborów i nadmiarów:

  • Na podstawie wyników badań krwi i wywiadu dietetycznego zidentyfikujemy ewentualne niedobory (np. żelaza, witaminy B12, witaminy D) oraz nadmiary (np. cholesterolu, glukozy).

4. Zalecenia dietetyczne: Opracujemy spersonalizowane zalecenia dietetyczne, aby skorygować zidentyfikowane niedobory lub nadmiary. Na przykład:

  • Niedobór żelaza: Zalecenie zwiększenia spożycia czerwonego mięsa, roślin strączkowych, zielonych warzyw liściastych, a także pokarmów bogatych w witaminę C, która poprawia wchłanianie żelaza.
  • Wysoki poziom cholesterolu: Zalecenie zmniejszenia spożycia tłuszczów nasyconych i trans, zwiększenie spożycia błonnika pokarmowego, orzechów, ryb bogatych w omega-3.

Analiza dietetyczna wyników krwi jest kompleksowym procesem, który zapewni precyzyjne i skuteczne zalecenia dietetyczne dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

Zamawiając jeden z naszych pakietów dietetycznych, za analizę zapłacisz tylko 1 zł!

Po wykonaniu badań w ciągu 5 dni przeanalizujemy Twoje wyniki badań z pakietów dietetycznych i damy wskazówki, co jeść i suplementować, aby dietą poprawić wyniki swoich badań.

Sprawdź jak łatwe i komfortowe może być pobranie w domu!

button (8).png

Google 2.png

*Uwaga! Analiza Dietetyczna nie stanowi diagnozy lekarskiej, konsultacji medycznej i nie może zastępować leczenia lub terapii, realizowanej przez podmiot prowadzący działalność leczniczą, w szczególności nie może zastępować konsultacji lekarskiej. Jednocześnie Analiza Dietetyczna jest przypisana do ściśle określonych Badań, w związku z czym jest ona oparta i ograniczona wyłącznie do danych wynikających z tychże wyników badań.

Nasze kanały dostępu socialmedia

icon-blue-facebook.svg
logo-blue-instagram.svg
logo-blue-tiktok.svg
logo-blue-linkedin.svg