Centrum Diagnostyczno-Lecznicze InterLab - nasz nowy Partner!

interlab logo.png
zdjęcie JLB.PNG

Joanna Lewandowska-Bieniek

Dietetyk, diagnosta laboratoryjny i fitoterapeuta w jednym! Jej pasją jest szeroko pojęte zdrowie, które wspiera dietą oraz ziołami.

Data publikacji

11/21/2023

Centrum Diagnostyczno-Lecznicze InterLab specjalizuje się w świadczeniu specjalistycznych usług diagnostycznych i leczniczych spełniających najwyższe międzynarodowe standardy. Jako jedna z pierwszych niepublicznych placówek medycznych na terenie Wielkopolski, od samego początku działalności w 1993 r., przykłada dużą wagę do wprowadzania najnowszych rozwiązań w oparciu o sprawdzone wzorce wykorzystywane w Europie Zachodniej i USA.

Zespół diagnostów pracujący w laboratorium InterLab, dzięki swojemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy, zapewnia szeroki zakres badań diagnostycznych. W placówce można wykonać podstawowe badania pozwalające na poznanie kondycji organizmu, jak morfologia i analiza poziomu hormonów we krwi, ale także te bardziej specjalistyczne, które pozwalają na zdiagnozowanie infekcji czy pasożytów.

Połączenie usług diagnostycznych i leczniczych w jednej placówce stwarza możliwość skrócenia czasu oczekiwania na diagnozę, a współpraca z wieloma doświadczonymi specjalistami pozwala na zapewnienie optymalnego leczenia różnorodnych chorób i schorzeń. Laboratorium InterLAB pozwala na wykonanie badań krwi, moczu, kału oraz szeregu innych badań diagnostycznych. Pacjenci mogą również skorzystać z konsultacji profesorskich w zakresie ginekologii, hematologii i laryngologii oraz konsultacji specjalistycznych z dermatologii, ortopedii, kardiologii i urologii.

Sprawdź jak łatwe i komfortowe może być pobranie w domu!

button (8).png

Google 2.png

Badania analityczne w laboratorium InterLab:

• analityka ogólna

• diagnostyka anemii i specjalistyczne badania hematologiczne (m.in. immunocytometria przepływowa)

• badania biochemiczne

• hormony

• markery nowotworowe i osteoporozy

• badania immunologiczne

• diagnostyka zakażeń

Pracownia hemostazy

Jako jeden z dwóch znajdujących się w Polsce ośrodków pod nadzorem ECAT FOUNDATION, laboratorium InterLab zapewnia specjalistyczne badania hemostazy pozwalające na skuteczne zdiagnozowanie skaz krwotocznych.

Pracownia Hemostazy w Centrum Diagnostyczno-Leczniczym InterLab w Poznaniu oferuje wykonanie pełnego panelu testów przesiewowych pozwalających na zdiagnozowanie chorób układu krwiotwórczego oraz zaburzeń hemostazy. Wśród badań przesiewowych jakimi dysponuje pracownia, znajdują się:

  • liczba płytek krwi (PLT, jeden z parametrów morfologii krwi)
  • czas APTT (czas częściowej tromboplastyny po aktywacji, czas k-k)
  • czas protrombinowy (czas PT)
  • czas trombinowy (czas TT)
  • stężenie fibrynogenu
  • czas okluzji w aparacie PFA-200

Centrum Diagnostyczno-Lecznicze InterLab zatrudnia również lekarzy specjalistów w dziedzinie hematologii, którzy skutecznie diagnozują najczęściej występujące wrodzone skazy krwotoczne:

• chorobę von Willebranda,

• zaburzenia czynności płytek krwi,

• hemofilię A i B,

• nosicielstwo hemofilii

• rzadziej występujące defekty innych czynników krzepnięcia: II, V, VII, X, XI, XII, XIII.

Możliwa jest również diagnostyka nabytych skaz krwotocznych, które są związane ze stosowaniem leków przeciwkrzepliwych, nabytej hemofilii, obecności inhibitorów czynników krzepnięcia, nabytego zespołu von Willebranda, a także powikłań krwotocznych towarzyszących innym schorzeniom.

Druga duża grupa badań w zakresie hemostazy, które przeprowadza Pracownia, to diagnostyka trombofilii, czyli wrodzonej lub nabytej skłonności do występowania zakrzepicy. Trombofilia może być przyczyną występowania zakrzepicy żył głębokich kończyn dolnych lub innych naczyń krwionośnych, udarów niedokrwiennych mózgu, zawałów serca, a także poronień nawykowych. Osoby z trombofilią mogą być obarczone zwiększonym ryzykiem wystąpienia zakrzepicy w sytuacjach takich jak: ciąża, stosowanie antykoncepcji hormonalnej i hormonalnej terapii zastępczej w okresie menopauzy, długotrwałe unieruchomienie, długa podróż czy zabiegi operacyjne.

Centrum Diagnostyczno-Lecznicze InterLab to jeden z dwóch ośrodków działających pod nadzorem ECAT FOUNDATION, holenderskiej instytucji zajmującej się kontrolą jakości badań laboratoryjnych z zakresu hemostazy. Pracownię wyróżnia to na tle konkurencyjnych placówek, dzięki czemu pacjenci zyskują pewność, że klinika to najlepszy adres, pod którym znajdą opiekę hematologiczną i usługi na najwyższym poziomie. Wizyta w Pracowni to nie tylko okazja do wykonania diagnostyki hematologicznej, ale również możliwość znalezienia się pod specjalistyczną opieką lekarzy hematologów.

Zapraszamy do skorzystania z usług Centrum Diagnostyczno-Lecznicze InterLab na terenie Poznania i okolic!

Pamiętajcie, że większość wymienionych badań możecie wykonać w domowym zaciszu dzięki aplikacji Home Lab. Pobranie wykona nasz wykwalifikowany personel medyczny. Nie musisz już tracić czasu na dojazdy do laboratorium!

button (5).png